wtorek, 11 marca 2014
Żółty schyłek lata.

Dziś znowu kilka spojrzeń na te same tematy, co zwykle - motywy z victoriańskich krajobrazów: wybrzeża, pagórkowate pastwiska i ...kangury. Tak, chyba mam nowe hobby - fotografowanie kangurów. (Niedługo chyba kangury zasłużą sobie na jakiś specjalny dział na blogu, stałą rubrykę...) U schyłku lata krajobraz Victorii żółknie. Bezkresne pola, rozległe tereny farm, łagodne wzgórza okrywa żółty dywan traw - w południe płowo, blado-żółty, a o zachodzie słońca bardziej miodowo, złociście żółty.

W kolejny australijski, długi weekend (mam wrażenie, że świąt wolnych od pracy jest tutaj więcej niż w Polsce) wybraliśmy się nad pięknie położone, ogromne jezioro Eildon, którego liczne rozgałęzienia i zatoczki wcinają się w górskie doliny. Nad jezioro zmierzaliśmy małymi, górskimi, bezasfaltowymi dróżkami. Po takiej przejażdżce nasz samochód, oblepiony grubą warstwą żółtego pyłu, znacznie lepiej wkomponował się w okoliczny pejzaż. 
Nad jeziorem Eildon o świcie.


A to nasz mały, uroczy hotelik nad brzegiem jeziora.


I znowu nad oceanem. Zabawy na plaży.
Złoto-żółta aura schyłku lata chyba ogarnęła też kangury - w świetlistych otoczkach zachodzącego słońca wyglądają bajecznie.
Kangury często bezwiednie zakładają naszyjniki z rzepów.

Na koniec dwa leśne dyptyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz